Alibeaj për vetingun në polici, ‘bravo çuna’ u kthye në ‘çunat kanë çarë ferren’

Pas fjalimit të ministrat të Brendshem Fatmir Xhafaj në parlament për vetingun në polici ka reaguar deputeti demokrat Enkelejed Alibeaj I cili i shtroi një pyetje ministriat të Brendshem
Çfarë qëndreirmi mbajte për Saimir Tahirin zoti Xhafaj.
A duhet bëre vetingu në polici dhe për këtë nuk ka asnje lloj diskutimi.
Policia ka kapitulluar tha deputeti demokrat duke permendur rastin Tahiri.
Çfarë bëre për 20 familjet kriminale i tha Alibeaj Xhafajt.
120 drejtues të policisë sot janë në arrati që i përdorët për 5 vjet e tani i çuat në arrati.
Raportet e ndërkombëtarve ai i Europol dhe Dep te Shteteit për drogen treguan se në çfarë gjendje është Shqipëri në lidhje me drogen

Rama u beri thirje policeve që hiqni grada e hiqni kapele e mblidhini vota për Partinë Socialiste, tha Alibeaj

Ishte fundi i policisë, i asaj “bravo çunat”, cunat që kanë çarë ferren sot.
Cunat që arrestuan hallexhinjtë, për një cigare hashash

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne