Kapet me droge redaktori LGBTQ-ist i Berat Buzhales, Vullnet Krasniqi i cili sulmon Islamin ne Kosove

Në fillim të këtij muaji Policia e Kosovës organizoi operacionin “Goditja” një ndër operacionet më të mëdha të viteve të fundit.

Sipas burimeve në pranga të policisë kishte rënë edhe gazetari homoseksual i Berat Buzhales, Vullnet Krasniqi të cilit policia i kishte zënë në posedim një sasi lëndësh narkotike.

Në mëngjesin e hershëm të 18 gushtit të së premtes së kaluar, gjatë zbatimit të Planit Operativ “Goditja” në Rajonin e Prishtinës, Policia e Kosovës ka ndaluar një veturë BMW dhe gjatë kontrollit të saj, tek një person, është gjetur një sasi e substancës narkotike “Amphetamine”.

Policia e Kosovës këtë rast e kishte paraqitur edhe në raportin 24 orësh të datës 19 gusht por pa dhënë detaje e as iniciale për personin  e arrestuar.

“Rr. Dervish Çollaku, Prishtinë  18.08.2023-02:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancës që dyshohet të jetë narkotike. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt”  thuhet në raportin 24 orësh të Policisë

Media ka kontaktuar me gazetarin Vullnet Krasniqi për ta pyetur se a është kapur me drogë mëngjesin e 18 gushtit nga ana e policisë?

Por Krasniqi e ka mohuar se kjo është e vërtet duke thënë se për këtë gjë e kishte pyetur edhe një gazetar tjetër por kjo nuk është e vërtetë.

“Jo, Jo nuk jam kanë unë  se me pas kanë unë kjo gjë ishte bërë publike nëpër media” ka thënë ndër të tjera Vullnet Krasniqi

Por në një raport të policisë të cilin e ka siguruar KosovaNews figuron se i arrestuari është pikërisht gazetari i gazetës “Nacionale” Vullnet Krasniqi të cilit i figuron edhe numri personal i letërnjoftimit me të dhëna të tjera  të detajuara.

Në këtë raport thuhet se pas kontrollit të detajuar nga policia e antidrogës Vullnet Krasniqit i ishte zënë në portofolin e tij  një sasi droge pluhur i bardhë e llojit “Amphetamine”.

Për dallim nga rastet tjera kur poseduesit e substancave narkotike ndalohen për së paku 48 orë, Vullnet Krasniqi me vendim të prokurorit është liruar me procedurë të rregullt dhe ndaj tij është iniciuar rasti “Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge”.

Media i ka dërguar pyetje edhe policisë së Kosovës për ta konfirmuar se a bëhet fjalë për gazetarin Vullnet Krasniqi por në përgjigjen nga drejtoria e policisë ata nuk e kanë mohuar duke thënë se: “Referuar kërkesës suaj ju informojmë se bazuar ne ligjin mbi mbrojtjen e te dhënave personale, PK-ja nuk mund te japë informacione kriminale te personave/qytetareve, përjashtuar kur organet kompetente te drejtësisë e kërkojnë këtë” thuhet ndër të tjera në përgjigjen e policisë.

Substanca e cila i është gjetur gazetarit Krasniqi “Amphetamine” është substancë narkotike sintetike, e cila shërben si stimultant i sistemit nervor. Ajo shkakton pasoja të dëmshme tek përdoruesit si probleme të zemrës deri edhe në atak kardiak, humbje të oreksit, pagjumësi, probleme të sjelljes që përfshijnë konfuzion, paranojë, impulsivitet dhe sjellje të dhunshme.

Duhet te kujtojme qe Berat Buzhala perdori homoseksualin Vullnet Krasniqi per te sulmuar komunitetin musliman te Prizrenit pak dite me pare, dhe per ti bere shantazh policise se Kosoves qe te terrorizoje popullin e Prizrenit qe te pranoje perversitetin e Dokufestit. Pritet te shihet nese pjese e networking LGBTQ-ist te droges dhe pederastise eshte edhe Berat Buzhala.

Fashisti katolik Berat Buzhala i cili kerkohet si terrorist ne Turqi, ka nxituar qe te mbroje kolegun e tij homoseksual dhe te legjitimoje drogen e tij me kete postim ne Facebook, duke deklaruar:

“Po shoh shumë njerëz të gëzuar në FB, që menxi nuk kanë pritë me dalë një ‘skandal’ në Nacionale, e posaçërisht Vullës. Unë i siguroj ata, që sapo të përmbyllet procesi gjyqësor, dhe sipas marreveshjes me Vullen, sapo ai të sjellë në zyrë një test që është i pastërt nga çfarëdo narkotiku, ai do të vazhdojë punën me ne. Nuk i braktisi njerëzit aq lehtë, ndonëse po e them, konsumimi i drogës është gjë e dëmshme për konsumuesin, kurse shitja e saj e dëmshme për shoqërinë” shkruan Buzhala.

 

 

Duke qene se Berat Buzhala dhe Vullnet Krasniqi gezojne mbrojte nga grupet LGBTQ-iste dhe padronet e tyre te ambasadave perendimore ne Prishtine, mbetet te shihet sesi do te organizohet mbrojtja e droges se klanit te grupit Nacional te Berat Buzhales. Portali faktoje.al i sponsorizuar nga USAID-i ne Shqiperi lutet qe te provoje nese lajmi i droges se Vullnet Krasniqit eshte i vertete dhe po ashtu edhe prirjet homoseksuale te ashikut islamofob te Berat Buzhales.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne