Bota

BE do të imponojë sanksione kundër 6 individëve rusë mbi helmimin e opozitarit rus

BE ka vendosur të imponojë sanskione ndaj 6 individëve dhe një institucioni në Rusi për shkak të helmimit me lëndë kimike të opozitarit rus, Alexei Navalny.

Në mesin e personave ndaj të cilëve do të imponohen sanksione janë kreu i shërbimit inteligjent rus dhe dy zv/ministra./AA

OPINIONE