Shqiperia

Berisha nxjerr foton: Saimir Tahiri me Orestin e 1 milionë dollarëve cash

Sali Berisha ka publikuar një foto ku shkruan: “Sajmir Tahiri me Orestin e 1 milion dollarëve cash”!

saimiri dhe oresti

POSTIMI I SALI BERISHËS: 

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

“Foto e fundit saja me orstin komisariati nr6

Kapur me mbi 1milion dollar kesh ne elbasan dhe dy patenta te lundertarit te njohur Sajmir Tahirit e qe policia e mban te fshehte.

Administratori perftues i tenderave per te pastriar parate e krimit, nuk justifikon dot burimin e parave.”

Lulzim Basha deklaroi sot se shtetasi Orest Sota është ndaluar më 1 nëntor nga policia dhe në makinën e tij u gjetën 800 mijë euro cash dhe dy patenta skafi të Saimir Tahirit.