Kush e nxit semundjen per te ndertuar sa me shume monumente te Skenderbeut ?

Nje cmenduri e vertete . Kto dite u shpik dita e lindjes e Skenderbeut dhe u shoqerua nga nje histeri perurimesh monumentesh ; Skenderbeu po ja kalon Enver Hoxhes se dikurshem dhe cuditerisht kjo semundje i ka kaluar kufijte e Shqiperise ;

Inauguruhet nje monument ne Gjakove , nje ne Hungari dhe nje ne Kalabri te Italise , ndersa ERJON VELIAJ per te shpetuar nga llumi ku eshte futur e quan sukses qe PARISI ka pranuar edhe ai qe te ndertohet nje monument i SKENDERBEUT … Cfare po ndodh ? Kush qendron mbrapa ksaj ? Pse bota na i dashka kaq shume heronjte tane dhe po krijon emra shqiptaresh personazhe planetare ? Diskutojme ne kte video … beni komentet !

 

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne