KAS rrëzon ankimimin e Berishës: Në zgjedhjet e Kukësit regjistrohet PD zyrtare e Bashës

Lulzim Basha fiton betejën e parë në Komiaionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve ndaj ish-shefit të tij politik Sali Berisha. KAS rrëzon ankimimin e grupimit politik të Sali Berishës për t’u regjistruar në zgjedhjet për bashkinë e Kukësit.

Sipas KAS, në këto zgjedhje regjistrohet PD zyrtare e Bashës, duke mos njohur kështu grupimin e Berishës, që kishte si kandidat Emri Vatën.

Kujtojmë se sot në KQZ u regjistrua një kërkesë nga ‘Bashkë Fitojmë’ që kandidati i Berishës, Vata, të regjistrohej nën siglën e këtij koalicioni.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne