Kosovaret sfidojne Izraelin, Xhelal Sveclen dhe Albin Kurdin dhe solidarizohen me Palestinen!

Pak minuta para nisjes se ndeshjes Kosovë – Izrael, qytetaret kosovare qe ne ditet e fundit jane terrorizuar nga bandat policore te Xhelal Svecles dhe Albin Kurdit, te cilat po i terrorizojne qytetare qe te mos protestojne kunder ekipit zionist te Izraelit qe po vjen ne Prishtine, kosovaret i kane treguar botes qe jane ende bijte e Isa Boletinit dhe Riza Beg Gjakoves, te cilet ne 1912 marshuan drejt Shkupit per te shkuar ne Selanik qe te clironin sulltan Abdylhamitin e II nga burgosja ne vilen e familjes cifute Allatini ne Selanik.

Pak minuta para ndeshjes dhe ne nje kohe qe Mosadi izraelit dhe Xhelal Svecla e kane vene Prishtinen nen shtetrrethim, qytetaret kosovare kane cuar flamurin e Palestine ne Hotelin Grand ne qender te qytetit.

Ekipit zionist te Izraelit sonte ne darke, qytetaret e Kosoves i kane pergatitur surpriza te reja, ku pervec brohorimave “Izrael terrorist”, “STOP THE GENOCIDE IN GAZA” dhe “Viva Palestina”, kosovaret do te shpalosin flamujte kuq e zi dhe te Palestinen per te terbuar lojtaret zioniste te Benjamin Netanjahut dhe policine sekrete te Xhelal Svelces! / impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne