Njoftohet protesta në Shqipëri/ Të ndalohet genocidi në Gaza!

Është njoftuar se do të organizohet tubimi i tretë në mbështetje të paqes dhe lirisë së popullit palestinez. Në këtë tubim do të bëhet thirrje për ndalimin e luftës, ndalimin e masakrave, gjenocidit dhe spastrimit etnik që po bëhen ndaj popullit palestinez në Gaza.

Tubimi do të jetë konform ligjit dhe për të është bërë njoftimi i nevojshëm pranë organeve kompetente.

Tubimi do të organizohet ditën e DIEL, në ORËN 12:00, në SHESHIN SKENDERBEJ në Tiranë dhe më pas do të marshohet deri në sheshin Nënë Tereza dhe kthim në sheshin Skënderbej.

Tubimi do të organizohet nga:

1. Mexhlis

2. Thirrja në Mirësi

3. TUMED

4. “Qendra për Kulturën Islame Evropiane”

5. “Ensar”.

Mexhlis dhe organizatat e sipërpërmendura i bëjnë thirrje të gjithë popullit shqiptar të jenë të pranishëm në këtë tubim.

Kujtojmë që protesta e 5 Nëntorit nuk shkoj siç duhet pasi policia fashiste që drejtohet nga islamofobët Edi Rama dhe Taulant Balla u ndaloi qytetarëve marshimin pro palestinës në Tiranë. Forca të shumta policie u pozicionuan në sheshin Skenderbej për të moslejuar qytetarët të marshonin deri tek sheshi “Nën Tereza” në shenjë solidariteti dhe mbështetje për Palestinën. /gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne