Islamofobi Shqiperia

PDIU-ja e Erdoganit tradhëton islamin me katolikë

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet e Shpëtim Idrizit, e njohur ndryshe si partia e tregut çam, vazhdon që të tallet me çështjen çame dhe muslimane në Shqipëri. Shpëtim Idrizi siç ka deklaruar edhe këshilltari i Presidentit turk Erdogan Sabri Demiri, i shitet turqve si parti turke dhe muslimane e Shqipërisë. Idrizi që trafikon ndonjë vehabist ose femër me shami në partinë e tij, i përdor këta fakirë si karagjozë për të përfituar ndihma nga Turqia. Me lojën që bën Shpëtim Idrizi kërkon tu hedhë hi syve muslimanëve shqiptarë dhe tu vjedhë votat e tyre. Por në anën tjetër Idrizi ka mbështetur regjimin laik katolik të Edi Ramës dhe partinë e tij e ka mbushur me ekstremistë antimuslimanë.

Lista më e fundit e deputetëve të PDIU-së tregon pabesinë ndaj çamëve dhe muslimanëve që bën Idrizi.

Idrizi ka bërë nr. 2 të partisë së tij në këto votime, katoliken Mesila Doda ndërsa në Lezhë të parin e partisë “çame muslimane” ka vënë katolikun Zef Doçi i cili akuzohet për vjedhje të Vakëfeve të Komunitetit Musliman. Tani qe Idrizi ka vendosur qe Partine Came ta shnderroj ne Parti Katolike-Demokristiane ky nuk eshte problem i madh. Problemi ka te bej me pabesine qe cam Idrizi ben me muslimanet shqiptare, te cileve ndersa u vjedh voten, voten e tyre jep si llokum ne goje islamofobeve katolike. E ne anen tjeter Erdoganit i hiqet si krye-turku i Shqiperise.

Shpëtim Idrizi me paturpësinë më të madhe me partinë që ai ka rrëmbyer, jo vetëm që po luan me emrin e çamëve dhe Çamërisë, por ashtu sikurse Napolon Zerva që u vodhi vakëfet çamëve në Çamëri, është bërë palë me grabitësit e vakëfeve të Shqipërisë siç e citon në një postim në Facebook Almer Toska dhe shume muslimane lezhjane qe jane deshmimtare te grabitjes se vakefit.

Në Bajramet e ardhshme Komuniteti Musliman i Shqipërisë, bën mirë ta përzërë Idrizin që shfaqet si i bukri shejtan në krye të namazlinjve dhe ta shpjerë me Mesila Dodën dhe Zef Doçin, që edhe ky ti bashkangjitet Napolon Zervës dhe në vend të Bajramit të falë Pashkën. Muslimanet dhe çamet e Shqiperise nuk kane nevoje per nje jude qe tu hiqet si Jezu Krishti.

OPINIONE