Shqiptarët në protestë pro Palestinës!

Në Tiranë sot po mbahet një protestë në mbështetjeje dhe solidaritet për popullin palestinez, ku thirrjen dhe organizimin e bëri Forumi Musliman i Shqipërisë.

Qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm mbajtën pankarta në mbështetje të Palestines dhe kundër Izraelit.

Protestuesit pro-palestinezë i bënë thirrje qeverisë tonë islamofobe që të dënojnë sulmin e Izraelit kundër palestinës.

Ata mbushën sheshin “Skënderbej” në mbështetje të popullit palestinez./gazetaimpakt 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne