EtiketeParlamenti

Bota

Kancelari Kurz shkarkohet nga Parlamenti

Kancelari austriak konservator, Sebastian Kurz u shkarkua sot nga një votim i partive kryesore opozitare, 10 ditë pas skandalit “Ibizagate” që shpërbëri...

Shqiperia

Presidenti, Blushi: Skenar i PS-LSI

Kuvendi ka nisur seancën e kësaj të enjte me debate për zgjedhjen e Presidentit dhe kërkesën e PS-LSI drejtuar KQZ-së për të shtyrë afatin e regjistrimit të...