EtiketeVladimir Putin

Rajoni

Haradinaj ‘kopjon’ Putinin (Foto)

Ramush Haradinaj këtë fundjavë ka vendosur që të jetë “mysafir” i kampiones së sportit të Kosovës, kampiones olimpike Majlinda Kelmendi dhe trajnerit të saj...

Bota

Takimi Putin-Netanyahu në Moskë

Kryetari i Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin u takua me Kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu në kryeqytetin Moskë. Sipas deklaratës së bërë nga...

Bota

Rusia përgënjeshtron Izraelin

Rusia përgënjeshtroi pretendimet se Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu i ka paraqitur një plan Kryetarit të Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin për...

Bota

Putini mbërriti në Stamboll

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbërritur në Stamboll për të marrë pjesë në ceremoninë e organizuar me rastin e përfundimit të punimeve të gazsjellësit...

Bota Opinion

Samiti Trump-Putin në Helsinki

*Can ACUN Takimi i zhvilluar në kryeqytetin Helsinki të Finlandës mes Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Presidentit të Rusisë...

Bota

Rusia duhet të pranojë sfidat e kohës

Vladimir Putini ka dhënë betimin dhe ka filluat mandatin e ri, të katërtin me radhë, të presidentit të Rusisë. Në solemnitetin e përgatitur në Pallatin e madh...

Bota

Rusia ka gati nje super-avion luftarak

Avioni i ri ushtarak rus, i cili arrin deri në 2000 km në orë, pritet të testohet së shpejti me raketa që do të jenë 10 herë më precize se cilado tjetër Forcat...

OPINIONE