EtiketeYPG

Bota Opinion

A u tradhtuan kurdët?

Prof. dr. Kudret BÜLBÜL* Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, njoftoi edhe një tjetër herë se do të tërheqë trupat amerikane nga Siria...

Bota

SHBA-ja ka shfrytëzuar YPG-në

Kryetari i Qendrës së Lindjes së Mesme në Institutin për Studime Strategjike të Rusisë, Vladimir Fitin ka vlerësuar deklaratën e Forcave Demokratike të Sirisë...

Bota

ISIS vret 700 pengje në më pak se dy muaj

Në lindje të Sirisë, terroristët e ISIS kanë vrarë rreth 700 pengje në vetëm dy muaj, tha sot në një deklaratë Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me...

Bota Opinion

Fitorja e Turqisë në Afrin

*Can ACUN Forcat e Armatosura të Turqisë dhe Ushtria e Lirë Siriane në kuadër të operacionit “Dega e Ullirit” të filluar për të spastruar zonën Afrin nga...

Bota Opinion

Lufta e Turqisë kundër terrorit

* Can ACUN Turqia përmë shumë se 30 vjet lufton kundër terrorizmit në mënyrë të vendosur. Ndërkohë që gjatë këtij procesi kanë humbur jetën me mijëra njerëz...