Shqiperia

Tri ditë në radhë, shqiptarët e irrituar bllokojnë aksin Gjirokastër-Kakavijë

Qytetarët e irrituar që po presin prej tri ditësh për të kaluar në Greqi kanë bllokuar rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë.

Të irrituar ata nuk po lejojnë kalimin e mauneve për të shkuar në shtetin grek duke kërkuar zgjidhjen e krizës dhe lejimin futjes së tyre ndërkohë që presin aty prej tri ditësh.

Gjatë mesditës së sotme, një aksident tragjik ndodhi në radhën kilometrike të Kakavijës ku autombulanca përplasi për vdekje një 10 vjeçar teksa ishte duke çuar një të sëmurë në spital.

OPINIONE

INTERVISTA