Varrezat ushtarake izraelite: Ne marrim një ushtar të vdekur çdo orë

Mediat izraelite raportojnë, duke cituar një drejtor të varrezave ushtarake, se 50 ushtarë janë varrosur në 48 orët e fundit vetëm në “Mount Herzl”.

Drejtorët e varrezave ushtarake izraelite zbuluan për mediat izraelite të dielën se po varrosin një numër të madh ushtarësh izraelitë të vrarë, veçanërisht pas pushtimit tokësor të Gazës.

David Orin Baruch, drejtori i varrezave “Mount Herzl”, në perëndim të al-Quds-it të pushtuar, tha se ata po organizonin një varrim çdo orë.

Ai vuri në dukje se në 48 orët e fundit janë hapur një numër i madh varresh dhe “vetëm në malin Herzl kemi varrosur rreth 50 të vdekur”.

Yael Yamin, drejtori i varrezave ushtarake “Kiryat Shaul”, shpjegoi se po kalojnë periudha stresuese./Almeiden/GazetaImpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne