Ambasada amerikane e Malit te Zi/ Sinjalizim sigurie: Protesta e planifikuar dhe marshim

Ambasada amerikane në Malin e Zi, është trembur nga organizimi i një proteste paqësore të dielën në Podgoricë ku me një titull si kur ka ndodhur ndonjë kërcënim për atentat paralajmëron qytetarët e saj të marrin masa sigurie.

Ja njoftimi i plotë zyrtar i tyre :

Vendndodhja:   Përballë ndërtesës së Qeverisë së Malit të Zi (pranë Ministrisë së Jashtme në Bulevar Stanka Dragojevica) në Podgoricë, Mali i Zi

Koha:  E diel, 12 nëntor 2023 duke filluar nga ora 15:00

Ngjarja:  Ka një protestë dhe marshim të planifikuar në lidhje me ngjarjet në Izrael dhe territoret palestineze përpara ndërtesës së Qeverisë malazeze (pranë Ministrisë së Jashtme në Bulevar Stanka Dragojevica) të dielën më 12 nëntor 2023 duke filluar nga ora 15:00. Ashtu si çdo protestë, Zyra Rajonale e Sigurisë ju këshillon të shmangni zonën.

Veprimet për të ndërmarrë:

Shmangni zonën e demonstratave.
Shmangni zonat përreth tubimeve ose turmave të pazakonta.
Parashikoni vonesat në ngarje.
Mbani një profil të ulët dhe kushtojini vëmendje mjedisit tuaj.
Tregoni kujdes nëse papritur jeni në afërsi të tubimeve të mëdha ose protestave.
Monitoroni mediat lokale për përditësime.

Ndihma:

Regjistrohu në Programin e regjistrimit të udhëtarëve inteligjentë (STEP) për të marrë mesazhe sigurie dhe për ta bërë më të lehtë gjetjen tënde në rast urgjence.
Vizitoni faqen e Ambasadës së SHBA-së në Podgoricë.
Ndiqni Departamentin e Shtetit në Facebook dhe Twitter dhe vizitoni travel.state.gov.

Nga Ambasada e SHBA-së në Podgoricë | 9 Nëntor, 2023 | Temat: Alarmi/GazetaImpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne