Bojkoti, është zgjidhja më e mirë kur je i kërcënuar

Në një postim në rrjetet sociale tifozët e Kosovës  që janë indinjuar nga ndeshja me ekipin kombëtar të futbollit të Izraelit, kanë njoftuar se nuk janë lejuar të protestojnë.

Meqenëse situata është tepër kërcënuese për njerëzit e thjeshtë që kanë empati për masakrën e civilëve që po ndodh në Gaza, atëherë bojkoti i ndeshjes nga tifozët do të ishte ideale.

Në gjendje lufte vetëm një ekip izraelit do vazhdonte të luante futboll.

Postimi i plotë:

Te nderuar dosta real e virtual
Sot e bëmë një kërkesë për mbajtjen e një aktiviteti simbolik paqësor me të cilën donim të shprehnim përkrahjen për viktimat civile palestineze.
Kërkesa u refuzua nga organet e rendit për arsye sigurie.
Më e pakta që mund të bëjmë është që masivisht të bëjmë BOJKOT të plotë e mosblerje biletash nga tifozët dhe asnjë person të mos bëhet viktimë e ndonjë skenari të huaj.
Ndeshja ska rëndësi …
Palestine will be free 🙂/GazetaImpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne