Etiketefutboll

Sport

Turqia fiton ndeshjen ndaj Shqipërisë

Turqia ka fituar ndeshjen zyrtare ndaj Shqipërisë që u zhvillua në qytetin e Shkodrës, e vlefshme për fazën eliminatore të “EURO 2020”. Ndeshja përfundoi me...

Rajoni

Vdes talenti, tronditet Kosova

Lajm tronditës jo vetëm për sportin por në përgjithësi Kosovën. Ndërron jetë talenti i futbollit Laurant Kadriu. I ndjeri ka qenë futbollist i Hajvalisë, prej...

Shqiperia Sport

Panucci mund të shkarkohet sot

Siç duket Christian Panucci do të shkarkohet nga pozita e trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë pas humbjes turpëruese ndaj Skocisë të shtunën në Shkodër...

Bota Sport

Historia e dhimbshme e Luca Modriç

Kroacia do të përballet në gjysmë-finale me Anglinë. Ekipi kroat ka shkuar shumë larg dhe se vetëm njëherë në historinë e kombëtares ia ka dalë të shkojë në...

Sport

Zidane i druhet PSG-së edhe pa Neymarin

Trajneri i kampionit aktual evropian Real Madridit, Zinedine Zidane, nuk gëzohet faktit se ”Paris Saint-Germain” në ndeshjen e kthimit në të tetën e finales në...

Sport

Zidane mund të largohet nga Reali

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka gjasa që në fund të këtij sezoni të braktisë pankinën e të ashtuquajturit “klub mbretëror”. Francezi, i cili...

Intervista Kuriozitete Sport

Roberto Baggio Forever

E rimendoj akoma penalltinë e gabuar në finale e USA ’94 kundër Brazilit. Hidhërimi nuk më është pakësuar, nuk do të më kalojë kurrë. Italia ’90? Ishte ai...

Sport

Kukësi dhe skandali i basteve

Skandali i basteve që përfshin skuadrën e Kukësit në Vjenë, po shkon drejt mbylljes. Kompania SportRadar në këtë rast ka implikuar në një çështje pa fakte...

Sport

Austria: Hetoni futbollistët shqiptarë

Zyrtarisht Teuta e Durrësit është nën hetim nga organet e drejtësisë të Austrisë për trukim të rezultatin të ndeshjes miqësore të futbollit Austria Wienn...