Shqiperia

Basha: Nuk mund të izolohet vendi për shkak të një njeriu

Kryetari i PD-së Lulzim Basha takoi dje kryeministrin italian Giuseppe Conte. Dje, Basha nuk bëri publikë asnjë detaj nga biseda me Kryeministrin Conten. Por sot në mengjes ai shkroi në facebook se:

“Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë.

Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria. Nuk mund të lejojmë më që për shkak të një njeriu, të izolohet një vend i tërë! Koha për ndryshim”./ exit