Shqiperia

Buzhala: Lidheni Ramën është i sëmurë

Paraqitja e kryeministrit sot në Fier me xhaketë kostumi, me këpucë kostumi dhe me një palë shallvare nga poshtë, nuk ka pataksur vetëm qytetarët që e kanë parë live, por edhe gazetarin kosovar Berat Buzhala. Ndryshe nga miku i tij Baton Haxhiu që këmbëngul se Rama po stilizon shijet e shqiptarëve, Buzhala ka shkruar një status në Facebook të shoqëruar me foton e Ramës sot në Fier: “Ne rrethana normale nese nje Kryeminister del ne rruge i veshun qishtu, autoritetet e shendetit mendor kerkojne me e lidhe subjektin, deri ne permiresimin e gjendjes. Seriozisht e kam. Kjo nuk ka te beje kurrgjo me stil, as me mode, as me dreq. Thjeshte komplekse te pasheruara” shkruan Buzhala.