Shqiperia

Bie zjarr në një pyll pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë, po iu afrohet banesave

Një zjarr i përmasave të konsiderueshme ka rënë në një pyll pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë.

Silas raportimeve, zjarri poi u afrohet banesave, duke rrezikuar ato dhe jetën e banorëve.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se në rrugën “Hamdi Cenoimeri” në pyll (Liqeni i Sharrës) ka rënë zjarr e si pasojë e erës, zjarri ka  marrë përmasa dhe po i afrohet banesave.

Kanë shkuar shërbimet e policisë dhe të zjarrfikësve dhe po punojnë për izolimin dhe shuarjen e zjarrit./BW

Etiketa