Shqiperia

Debati për kokainën/ Fatos Klosi, gazetarit Çollaku: Mos më trego mua ti, të të vijë turp

Aksioni i Policisë së Shtetit për ndalimin e sasisë rekord prej 613 kilogramësh kokainë në Durrës, ka sjellë nxehjen e gjakrave mes dy panelistëve në emisionin “Studio e Hapur”.
Një sherr verbal ka plasur mes gazetarit Basir Çollaku e ish kreut të SHISH Fatos Klosi. Gazetari e ka akuzuar ish kreun e SHISH se ai ka për detyrë që të mbrojë kryeministrin dhe Ministrin e Brendshëm. Por kundërpërgjigja ka qenë e ashpër.

Për më tepër lexoni debatin e mëposhtëm:

Basir Çollaku: Di që prokuroria ka vajtur shumë vonë në vendin e ngjarjes. Kreu i Antimafias italiane tha se merita i takon policisë. Kemi ndryshime deklaratash.

Klosi: Analizën e bën kallaballëku.

Çollaku: Po po, thuaje…

Klosi: Ky fjalimi yt është politik.

Collaku: Qesh, qesh

Klosi: Mos qesh se nuk më njeh fare.

Çollaku: Po si s’të njoh?! Këtu ke jetuar në Shqipëri

Klosi: Ke dyfish më pak moshë sesa unë. Fjalimi yt ishte politik. Ti do që edhe ta përziejmë, por i ke gabim. Spo bëj analizë fare.

Çollaku: I keni të dhënat e pasakta

Klosi: Nuk bëhen kështu parashikimet, me paragjykime. Do të shash kryeministrin, ministrin, por nuk është serioze kjo. Po të qaj hallin.

Collaku: Detyra jote është që të mbrosh kryeministrin

Klosi: Mos mo, je djalosh i ri. Mos më trego mua ça po bëj. Duhet të vijë zor. Zor të të vij. Nuk nervozohem. Kam dëgjuar më shumë rëndë për mua.