Shqiperia

Denoncimi i Berishës: Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka i ka dhënë burrit të saj uzinën e Mjekësit

Me një postim në rrjetin social facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon ministren Olta Xhaçka. Berisha shkruan se Xhaçka i ka dhënë dopio lumturi burrit, pasi e ka mbështetur sipas tij edhe në biznes. Qytetari dixhital shkruan se Xhaçka i dha uzinën e Mjekësit një kompanie ushtarake italiane, pas së cilës thuhet se fshihet ish-deputeti i PS-së, Artan Gaçi, bashkëshorti i Xhaçkës.

Ndrikull Xhaçka dopio lumturim burrit,edhe si bashkeshort por edhe si biznesmen! Aferim!!
Ketij i thone partneritet publik privat me burrin (PPPB)!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Doktor ju pershendes! Ministrja e mbrojtjes e quajti sukses kalimin me PPP uzinen e Mjekesit nje kompanie ushtarake italiane. Beretta thone. Prapa gjithe kesaj historie eshte Tan Gaçi, burri ministres dhe P****Security per aferat e veta duke lene me gisht ne goje banoret e zones!Ky eshte PPP me burrin doktor.” – shkruan Berisha.