Edi Rama kercenon Iranin, antiterrori ndan iranianet nga grate dhe heton balonat e Gjergji Thanasit

Ne videon me siper Olsi Jazexhi dhe Gjergji Thanasi diskutojne:

1. Deklaraten me te fundit te Keshillit te Sigurise Kombetare, ku presidenti Barom Begaj me urdher te Edi Rames ka perseritur rrezikun qe Shqiperise i vjen nga Irani; dhe sesi keto deklarata Rama i ben per ti bere qejfin izraeliteve dhe amerikaneve dhe treguar qe eshte Don Kishoti i Izraelit ne Ballkan

2. Rrefehet persekutimi qe MEK-u i Marjam Rajavit me elemente bandite te policise se antiterrorit bejne kunder iranianeve te Shqiperise; te cilet perndiqen, burgosen, ndahen nga grate per faktin se ata kane braktisur terrorizmin e dhunshem muxhahedin.

3. Analizohet marredhenia e armates muxhahedine me policine e antiterrorit.

4. Tregohen raste te dhunes muxhahedine kunder qytetareve shqiptare.

5. Theksohet korrupsioni i administrates se Rames nen preteksin e luftes kibernetike nga Irani

6. Flitet mbi menyren sesi do te perfundoje Edi Rama: si Gadafi apo si Berluskoni?

7. Permendet rasti i persekutimit te gazetarit iranian Hasan Heirani, i cili u burgos ne kampin e perqendrimit te Karrecit per shkak te intervistave te tij me BBC, Al-Jazeeren dhe media te tjera perendimore.

8. Tregohet pergjimi qe antiterrori i ben gazetareve shqiptare sikur Gjergji apo Olsi – ne sherbim te gestapos muxhahedine.

9. Analizohet pergjimi qe antiterrori i ben Gjergji Thanasit kur ai ngre balona ne Durres – pasi Marjam Rajavi akuzon Gjergjin se eshte stervitur nga Hizbullahu per te sulmuar xhihadistet e Manzes.

10. I behet apel Edi Rames qe mos ta vere policine e antiterrorit ne sherbim te Marjam Rajavit dhe ti japi fund persekutimit te iranianeve ne Shqiperi te cilet duan te jetojne ne lire dhe larg kultit muxhahedin.

11. Falenderohet Bashkim Lamnica dhe Alban – grupi Tepelena – Dautaj per punen e tyre shembullore me policine e antiterrorit – te cilet nuk po i rrahin grate e iranianeve sikur Edi Rama i ka rrahur grate e tij ne te kaluaren.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne