Sport

El-Clasico, Barcelona triumfon në Madrid, fiton 3-2 ndaj Realit

Në Madrid të Spanjës, në stadiumin “Santiago Bernabeu” është luajtur El Clasico mes Real Madrid dhe Barcelonës. Kjo është ndeshje e vlefshme për javën e 33 të kampionatit spanjoll.

Ndeshja është mbyllur me rezultatin 2-3, ku për blaugranët kanë shënuar Rakiticnë minutën e 73 dhe Messi dy herë në minutën e 33 dhe 92, ndërsa për madrilenët ka shënuar Casemiro në minutën e 28 dhe Rodriguez 85.

Blaugranët kryesojnë kampionatin me 75 pikë ndërsa në vendin e dytë janë madrilenët me 75 pikë.

Madrilenët kanë me një ndeshje më pak se skuadra e Barcelonës.

El-Clasico, Barcelona triumfon në
Madrid, fiton 3-2 ndaj Realit +6 FotoEl-Clasico, Barcelona triumfon në Madrid, fiton 3-2 ndaj Realit

OPINIONE