Rajoni

Gëzim Kelmendi uron Erdoganin për fitoren: Keni bërë shumë për shqiptarët

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, e ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, për fitoren e radhës në këtë pozitë.

Ndër tjera, Kelmendi ka thënë se Erdogani e ka merituar këtë fitore, duke shtuar se ka bërë shumë për shqiptarët dhe popujt e tjerë.

Kelmendi ka folur edhe në emër të shumë shqiptarëve, duke thënë se i janë gëzuar fitores së tij.

Postimi i plotë i Kelmendit:

I nderuari President i Turqisë Erdogan,

urime fitoren

I nderuari President i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, urime fitoren.

Fitorja e juaj është fitore e merituar.

Ju vërtetë keni bërë shumë për Turqinë, për popullin e Turqisë, për neve shqiptarëve dhe për shumë popuj të tjerë.

Unë sikur edhe shumë shqiptarë jemi të gëzuar me fitoren e juaj.

Urime juve dhe gjithë qytetarëve të Turqisë.

ZOTI iu ruajt.

ZOTI iu bekoftë.

ZOTI shëndet dhe suksese iu dhuroftë.

Me respekt,

Gëzim Kelmendi