Rajoni

Hahn: Vendimi për liberalizimin e vizave me Kosovën këtë verë

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn ka thënë se vendimi për liberalizimin e vizave  me Kosovën do të merret shumë shpejt.

“Do ta mbajmë premtimin dhe do të marrim vendim para pushimeve të verës”, ka thënë Hahn . Ai po merr pjesë në Samitin BE-Ballkan Perëndimor që ka nisur sot në Londër.