IRANI ME URDHER TË RUSISË GODET IZRAELIN, RUSIA KERCENON SHBA PO SULMUAT IRANIN NE NUK DO TË QËNDROJMË DUARKRYQ

Bajramm Shabani

Ta spjegojmë këtë karikatur me pak fjalë: Një Izrael prej 8 miljonësh lufton me 400 miljonë arab, Izraeli i vetëm i bombardon dhe i mund të gjitha shtetet arabe. Këtu në foto kemi VEHABIUN të gëzuar që Izraeli i mund i vetëm gjitha vendet arabe. Foto numër dy kemi Iranin Islam SHIA i cili e bombardon Izraelin për her të parë në historinë e tij, ndersa më poshtë kemi VEHABIUN duke vajtur KUKU, KUKU NONE SHA PO BËJNË SHIJAT ARMIQTË E ISLAMIT po na prishin paqen dhe po na rrezikojnë miqësinë me shtetin sionistë të Izraelit.

Irani e sulmoi Izraelin dhe e poshtëroi shumë keq askush nuk e ka poshtëruar më keq që nga 1918-1948 deri me 2024, Izraeli gjithmonë me arrogancën e tij i ka sulmuar të gjitha vendet arab. Irani i tregoi Izraelit i tha do te sulmoj me dronë dhe raketa, premtimin Irani e mbajti e sulmoi Izraelin me 300 dronë që kushtonin te gjithë 500 mijë euro, ndersa Izraelit i kushtoj rrëzimi i droneve 2 miljardë, ja kjo është llogaria matematikore.

Irani goditi bazat ushtarake ajrore ne jug te Izraelit në shkretëtirën e Nevedit ku shkatërroi bazen ajrore ushtarake dhe dy avion F:35 ne Ramon dhe Nevatim dhe ne Lartësitë e GOLANIT goditi bazat komanduese. Irani ja beri me dije Izraelit qe nese sulmon Republikën Islamike të Iranit, do te godasim shumë ashpër dhe ky sulm qe eshte ndermarrë ka qenë sa per te ja bere me dije qe me nuk mund te sillesh me arrogancë ndaj Iranit.

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit ishte taktik dhe strategjik dhe me paralajmërim, për te pare sa te afte janë angloamerikanet per ta mbrojtur Izraelin. me raketa te vjetra Irani arriti ti godasë bazat ajrore ne jug ne Ramon dhe ne Nevatim dhe ne Lartesitë e GOLANIT, ku i shkaketoi humbje ekonomike dy miljardë dhe raketat iraniane depertuan mbi hapesiren ajrore izraelite te mbrojtur nga Iron Dom dhe sistemi Patriot amerikan.

Irani nuk i ka perdorur armet moderne deri tash me raketat moderne supersonike qe jane te pakapshme per radaret e Perendimit dhe Izraelit, nese Irani sulmon me raketat moderne Izraeli e as SHBA nuk mund te mbrohen. Tjetra, RUSIA ja beri me dije SHBA qe nese sulmoni Iranin ne nuk do të rrimë duarkryq por do ta ndihmojmë aleatin tonë, për kte arsye SHBA po rri neutral dhe kerkon qetësimin e situatës.

Sulmi iranianë ndaj Izraelit i poshtëroi sionistët angloamerikanë dhe frankogjerman, dhe ja beri me dije qe me ka kaluar koha e epersisë suaj në Lindjen e Mesme. Për her të parë një shtet Islam i deges SHIA ne historinë Islame godet direkt Izraelin, ta godasesh Izraelin do të thotë ta godasësh direkt SHBA-n. Irani sulmoi Izraelin me urdhër të Rusisë dhe Kinës, shkaku i Rusisë dhe Kines aleanca e NATO-s nuk guxon ta sulmoj Iranin.

Aleanca Islame, ortodokse dhe budiste kunder Perendimit satanistë po behet nje realitet, dhe kte ua ka thene Bajram Shabani shqiptari i Serbisë shumë vite me heret. Slava Rusia, Ahmad Haxhi Silla./gazetaimpakt 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne