Islamofobja Arbana Xharra sulmon Erdoganin

Islamofobja Arbana Xharra vazhdon me sulme ndaj shtetit turk.

Kësaj here ka sulmuar drejtpërdrejt presidentin e Turk Rexhep Taip Erdogan duke e akuzuar atë se po vazhdon me te gjitha metodat e mundshme të rekrutojë në Kosovë, veçanërisht të rinj.

Ja postimi i saj në facebook:

Erdogani po vazhdon me te gjitha metodat e mundshme te rekrutoje neper Kosove. Gjithcka nis ne kete menyre, me femije. Pos xhamive qe ka ndertuar me te madhe, tash po ofron qendrim falas ne konvikte dhe per femije te shkollave fillore. Pse duhet ne Podujeve te kete konvikt per femije? Familjeve qe u jane ofruar kjo organizate, kane femije te moshes 13-14 vjec, pse duhet te dergohen ne kete moshe femijet neper konvikte. Meqe shteti i Kosoves nuk i kontrollon, sepaku populli le te vetdijesohen se ky eshte nje plan afatgjate i Turqise ne Ballkan qe ka per synim shqiptaret./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne