Shqiperia

Masakrimi i Regis Runajt/ Çfarë i tradhtoi autorët, ēkzekutori i kërkoi vīktimës të ulte shpejtësinë e motorit

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Regis Runajt në Elbasan.

Sipas burimeve nga grupi hetimor,  e dyshuar u tradhtuan nga ADN e viktimës.

Nga hetimet rezulton se Runaj po ecte në motor me Xhuljo Hoxhaj. Kur janë afruar tek varrezat, ēkzekutori i ka kërkuar Runajt të ndalonte shpejtësinë dhe e ka goditur me thīkë pas shpine. Pastaj e ka goditur dhe 26 herë të tjera.

Ndonëse motorin e ka larë në lavazh, gjurmët e gjakut të vīktimës janë gjetur aty.

Në lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit dy të dyshuarit Xhuljo Hoxhaj dhe Euglen Halilaj shfaqen në kamera sigurie tek palestra e vīktimës 3- 4 ditë përpara ngjarjes.

Të dy shfaqen në kamera përballë shtëpisë së Ramazanit./tpz

OPINIONE

INTERVISTA