Mediat izraelite thonë se Hezbollahu përdor raketën Burkan për herë të parë

Rezistenca Islamike në Liban shënjestroi në të njëjtën kohë objekte të shumta ushtarake izraelite në Palestinën veriore të pushtuar, duke shkaktuar një numër viktimash.

Luftëtarët e Hezbollahut sulmuan njëkohësisht disa objekte ushtarake izraelite, duke lëshuar raketa dhe predha artilerie drejt Palestinës veriore të pushtuar dhe duke shkaktuar një numër të madh viktimash, njoftoi Rezistenca Islamike në Liban.

Rezistenca Islamike njoftoi në një deklaratë se ata sulmuan Jal Al-Alam, al-Jardah, Hadb Al-Bustan, Malkia dhe postat “Metula”.

Për më tepër, rezistenca rrëzoi një tullumbace izraelite vëzhgimi që pushtimi kishte vendosur mbi “Misgav Am”.

Rezistenca nënvizoi se shënjestroi në të njëjtën kohë objektet ushtarake izraelite, me sulmet më intensive të këtyre sulmeve të drejtuara në vendndodhjen Jal Al-Alam./Almeiden/GazetaImpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne