Nesër takimi Rama-Meta, vendoset për koalicionin

Ditën e nesërme Partia Socialiste e kryesuar nga Edi Rama dhe Lëvizja Socialiste për Integrim e Ilir Metës do të zhvillojnë takimin e parë zyrtar për të folur rreth vazhdimit ose jo të koalicionit për “Shqipërinë Europiane”.

Në këtë takim pritet të diskutohet për zgjedhjet e 18 qershorit ku LSI ka deklaruar se nuk nuk do të hyjë në zgjedhje pa opozitën, dhe për zgjedhjen e presidentit ku përsëri LSI ka kërkuar një president konsensual me të djathtën./Gazeta Impakt

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne