Opozita pushton parlamentin e Serbisë, ndërhyn policia

Një protestë e opozitës në Serbi ka përfunduar me përplasje të dhunshme përpara selisë së parlamentit.
Opozita proteston kundër manipulimit të votave nga qeveria e Vuçiç.

Protestuesit rrethuan godinën e parlamentit dhe tentuan të futen brenda saj.

Policia përdori gazin lotsjellës për t’i shpërndarë./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne