Rajoni

Pacolli: Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, pas përfundimit të vizitës në Jordani, ka vizituar Turqinë, ku është pritur nga ministri i jashtëm i Republikës së Turqisë, Mevlit Caushoglu.

Pacolli ka shkruar në Facebook se raportet e shkëlqyera ndërmjet dy shteteve tona, do të vazhdojnë edhe më tutje drejt avancimit, transmeton KTV.

“Turqia nëpërmjet ministrit të jashtëm fuqishëm rikonfirmon mbështetjen e gjithanshme për Kosovën”, ka shkruar

OPINIONE