Shqiperia

Protestuesit mesazh Ramës: “Do të lini kockat në Unazën e Re”

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme për të protestuar kundër projektit korruptiv të qeverisë “Rama”, si dhe kundër vendosjes së dëmshpërblimit që qeveria ju ka vendosur për çmimin e tokës dhe të pronës.

Ata kanë paralajmëruar kryeministrin Rama që, të mos provokojnë banorët e “Astirit” se “kanë për të lënë kockat”.

Në mbështetje të tyre ishte dhe kreu i PD, Lulzim Basha.

OPINIONE