Revolte brenda kampit kibernetik te MEK-ut ne Manez?

Incidentet ne banden e muxhahedineve nuk kane fund. Ne date 13 dhjetor gazetari Mohammad Pouladvand njoftoi ne profilin e tij ne twitter nje incident qe ka ndodhur ndermjet administratorit te faqes zyrtare te MEK-ut ne twitter @PMOIRAN dhe administratorit te faqes me emrin Mohsen.

Në një veprim të rrallë, administratori shkroi:

“Përshëndetje. Ky është Mohseni, administratori i faqes së Muxhahedinëve. Unë mendoj se do të më presin pasoja të këqija pas ketij postimi. MEK-u nuk është ajo që shumica prej jush mendojnë. Shumica e forcave te MEK-ut dhe familjet e tyre janë pengje të kësaj organizate. Personat brenda Iranit që bashkëpunojne me këtë grup punojne për para ose nga qe MEK-u kërcënon të dëmtojë familjet e tyre nëse refuzojnë të bashkëpunojnë. Mediat sociale te MEK-ut po kërkojnë gjithnjë e më shumë qe të derdhin gjak për të marrë më shumë fonde dhe ndihma financiare. Kjo llogari do të merret nga unë pasi unë jam administratori por emaili i përket MEK-ut. Së shpejti do të publikoj informacione mbi rrjetin e MEK-ut në Iran. Prisni për më shumë lajme.”

Pas ketij njoftimi ne rrjet, administratori i faqes se Maryam Rajavit, i dergoi një mesazh privat ku Mohseni akuzon administraten e Rajavit se ata me qellim po prishin imazhin e popullit dhe qyteteve iraniane në mënyrë që te nxisin sa më shumë protesta, varfëri dhe zemërim!

Ky incident qesharak ndermjet nje prej administratoreve te ushtrise kibernetike te MEK-ut, puna e te cileve eshte te nxisin protesta dhe destabilitet ne Iran, tregon krizen e brendshme qe kulti i Maryam Rajavit po perjeton ne bazen e tij ne Manez te Shqiperise. Kjo krize vjen si pasoje e lodhjes dhe deshtimit te kultit muxhahedin dhe aleances judeo-amerikane per te rrezuar qeverine ne Iran, ne nje moment kur boshti i rezistences iraniane eshte ne lufte me Izraelin ne Gaza, Liban, Siri, Irak dhe Jemeni.

Muxhahedinet, si ushtri terroriste e aleances judeo-amerikane, shohin me makth fitoret e Hamasit ne Gaza, e jemenasve ne Detin e Kuq dhe kaosin qe ka zene Perendimin perballe masakrave qe Izraeli po organizon kunder palestinezeve te pafajshem. Shume muxhahedine te sinqerte, sikur Mohseni, qe rebelohen here pas here, tregon zhgenjimin qe ekziston ne kampin muxhahedin. Iranianet e kane kuptuar qe Maryam Rajavi, Mehdi Abrishamchi dhe banda muxhahedine nuk luftojne per Iranin por per triumfin e Zionizmin kunder Islamit.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne