Rrihet Papa në Vatikan, i nxijnë syrin

Papa i dorëhequr Bendikti XVI është rrëzuar keqazi dhe për pasojë ka marrë një nxirrje në sy, të paktën këtë variant të shkakut të nxirjes na servir Vatkani. Peshkoi Stefan Oster që kujdeset për të tha se “është mirë dhe na bekon të gjithëve”. Ish-Papa ka marrë pjesë në ceremoninë e botimit të librit “Benedikti XVI. Papa gjerman” shkruar nga biografi i tij Peter Seewald dhe peshkoi Oster.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne