Shqiperia

Shkodër, gjenden 130 bimë kanabis në Pult, policia: Kishin mbirë vetë

SHKODER-Policia gjetur dhe asgjësuar 271 bimë kanabis gjatë operacioneve në veri të vendit.

Sipas policisë 130 nga 271 bimët e asgjësuara kishin mbirë vetë në mënyrë të çrregullt në Njësinë Administrative Pult.

Gjithashtu, në fshatin Mgull, vendi i quajtur Poshtë Qafës së Mgullës, Njësia Administrative Pult u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan gjithsej 141 bimë narkotike kanabis.

E ndërsa për rastin e parë policia deklaron se bimët kishin mbirë vetë, në rastin e dytë vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Policia e Shtetit thekson se vijojnë kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

OPINIONE

INTERVISTA