Rajoni

Shkon në 88 numri i viktimave nga zjarri në Athinë

Shkon në 88 numri i viktimave nga zjarri në Athinë. Mediat raportojnë se gjatë natës ka ndërruar jetë në spital edhe një 42-vjeçare, e cila nuk mundi t’i shpëtonte plagëve të marra. Raportohet gjithashtu se në beteje mes jetës dhe vdekjes janë edhe 9 persona, të cilët thuhet se janë në gjendje të rëndë për shkak të plagëve të shumta që kanë marrë. Mes viktimave ka edhe shqiptarë. Një burrë nga Vlora dhe një grua nga Saranda. Ekipet e emergjencave vijojnë kërkimet në terren në përpjekje për të gjetur të humburit.

OPINIONE