Shqiperia

Surprizohet Rama gjatë ndeshjes Shqipëri- Izrael, protesta e opozitës mbërrin në stadium

 

Në ndeshjen e parë të “Ligës së Kombeve” mes Shqipërisë dhe Izraelit të rinjtë e FRPD-së të pranishëm në stadiumin ”Elbasan Arena”,  përmes një banderole kanë kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.

“Rama ik!”, lexohet  në banderolë.

Ka qenë kryetari i i Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shqiperisë (FRPD) Bekind Këllici ai që ka publikuar foto dhe video nga stadiumi. Kujtojmë që kohët e fundit PD ka itensifikuar protestat në qytete si Shkodra dhe Elbasani, si një shenjë sensibilizimi për ngjarjet e fundit kriminale në qytetin e Shkodrës.

Burimi: Faxweb.al

OPINIONE