Etiketeshperthim

Bota

Shpërthim në veri të Sirisë

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa gjashtë të tjerë janë plagosur në një shpërthim në veri të Sirisë. Mjeti shpërthyes, i montuar më herët në një...

Shqiperia

Shpërthim i fuqishëm në Fier

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Fierit. Mësohet se një sasi eksplozivi e vendosur një automjet tip ‘Benz’ me targa AA270IV në lagjen ‘29...

Rajoni

Shpërthim në një restaurant në veri

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar para pak minutash në restorantin “Simonida”. Restoranti gjendet në rrugën Mitrovicë-Leposaviq, ndërsa afër tij është...

Bota

Një i vdekur pas shpërthimit në Stokholm

Një shpërthim, origjina e të cilit nuk dihet ende, shkaktoi një të vdekur dhe një të plagosur pranë një stacioni metroje në zonën e Stokholmit, njoftoi policia...