Tërmet i fuqishem me magnitudë 5.2 sh.r ne Shqiperi

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur Shqipërinë vetëm pak minuta më parë. Mësohet se lëkundje të forta janë ndjerë në Tiranë, Krujë, Bulqizë, Laç dhe Elbasan.

Sipas të dhënave, tërmeti ka pasur magnitudë 5.2 ballë. Epiqendra e lëkundjeve, 2 kilometra larg nga Kurbneshi, Mirditë

Të dhënat e tërmetit, sipas emsc:

Magnituda: 5.2

Rajoni: Shqipëri

Data -Koha 2017/04/08 15:53: 03,

Thellësia 10 km

Distancat: 55 km në veri të Tiranës, Shqipëri, Lezhë, Kruje, Kurbnesh./ Opinion

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne