Terroristët e PKK/YPG-së përdorin si pozicion zjarri një shkollë në Ras al-Ayn

“Është përcaktuar se terroristët e PKK/YPG-së kanë përdorur shkollën në fshatin Nukra të Ras al-Aynit si bazë duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërkohë që kanë përdorur gjithashtu si depo municionesh kishën, spitalin dhe shkolla të tjera në lindje të Eufratit”, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne