Shqiperia

Tjetër shpërthim terrorist. Ja kush ishte shënjestra e atentatit

Qyteti i Shkodrës është tronditur sonte në mesnatë nga një tjetër shpërthim me tritol. Burime thonë se ngjarja ndodhi në lagjen ‘Tophane’. Tritoli është vendosur në garazhin e shtetasit Dede Kiri. Mësohet se ka vetëm dëme materiale. Policia është në vendin e ngjarjes dhe po kryen veprimet hetimore. Motivet e atentatit nuk dihen ende.