Shqiperia

Zbulohet afera e Altin Bashës, u përdor nga Aleksandër Frangaj në këmbim të një vile në Palasë

Burime për Almedia zbulojnë një aferë të vetë regjisorit Altin Basha, i cilika sabotuar Portokallinë për përfitime tërësish personale.

Nëpërmjet një avokati të njohur (emrin nuk ia përmendim për arsye etike), Basha ka hyrë në bisedime me pronarin e TV Klan, Aleksandër Frangaj. Ky i fundit i ka premtuar Bashës një vilë në Palasë, në kompleksin Green Cost.

Vila do të dhurohej ndaj Bashës, në këmbim që ai të dëmtonte aq sa të mundej spektaklin Portokalli dhe Top Channel.

Me këtë lëvizje, Frangaj synonte ti kthente vëmendjen emisionit të tij, Klanifornia, ku kohët e fundit është përballur me kritika të forta për mënyrën sesi kopjon Portokallinë./meganews

OPINIONE