Shqiperia

Zbulohet data e protestës së radhës e opozitës

Vetëm pak minuta pas mbylljes së protestës së 6-të kombëtare të opozitës nga Partia Demokratike ka ardhur dhe konfirmimi për protestën e ardhshme. Sipas burimeve nga selia blu, protesta e ardhshme e opozitës do të jetë pas një jave, në datën 31 maj. Arsyeja e protestës në këtë datë vjen për shkak se më 31 maj, Edi Rama ka deklaruar se nis zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet lokale./lapsi