ArkivaAugust 2017

Shqiperia

Greket kërcënojne Ramën

Diplomacia greke ka reaguar me anë të një paralajmërimi të rrepte ndaj vendimit të autoriteteve vendore në Himarë, në lidhje me planin urbanistik të miratuar...

Sociale

PROGRAMI I KURBAN BAJRAMIT

  Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se namazi i Kurban Bajramit, ditën e premte, 1 shtator 2017, do të falet në orën 06:50 në...

Bota

Lavrov u takua me Emirin e Katarit

Ministri i jashtëm i Rusisë u takua me Emirin e Katarit për të diskutuar mbi çështjet dypalëshe. Sipas agjencisë së lajmeve Mehr, Sergei Lavrov u takua me...

Bota

Deputetët hebrenj hyjnë në Al Aksa

Deputetët izraelitë të së djathës ekstreme, Yehuda Glick dhe Shuli Moalem, kanë hyrë në kompleksin Al Aksa nën masa të gjera të sigurisë të policisë izraelite...

Sport

Majlinda Kelmendi, pa medalje

Pavarësisht pritshmërive të mëdha, xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi nuk ka shfaqur një formë të mirë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Budapest...

Kultura Sociale

Racizëm në kinema

Aktori britanik Ed Skrein është tërhequr nga roli i tij në filmin e ri “Hellboy”, pas polemikave të mëdha që shkaktoi përzgjedhja e tij për interpretimin e një...