Islamofobi Rajoni

Arbana Xharra quan krimba shqiptaret qe jane kritike ndaj Amerikes

Gazetarja ekstremiste kosovare Arbana Xharra e cila eshte duke kaluar disa dite teper te nxehta ne Amerike nen shoqerine e profesoreve izraelite Alon Ben-Meir dhe miqve te tjere amerikane, se fundmi ka bere nje postin ne Facebook ku ofendon shqiptaret qe nuk kane simpati per Ameriken, te cilet katundarja e Gjakoves i quan krimba. Xharra e cila ushqen nje urrejtje histerike kunder muslimaneve shqiptare dhe Turqise dhe qe eshte nje katolike ekstremiste mesa duke termin krimba ia drejton shqiptareve muslimane te cilet ajo i sulmon me egersi vazhdimisht, ndersa me termin armik te perbashket duket se  nenkupton Islamin, Turqine dhe boten islame. Arbana Xharra ashtu sikur edhe xhaxhai i saj i rrjedhur Fahri Xharra kane nje histeri ekstreme kunder muslimaneve, histeri qe ne historine e katolicizmit mund te gjendet ne shembullin e Tomas de Torquemades i cili masakroi cifutet e Spanjes, historine e Adolf Hitlerit i cili kreu Holokaustin apo ne historine e ekstremisteve serb sikur Radovan Karaxhici apo Sllobodan Millosheviqi. Me poshte eshte citati ekstremist i Arbana Xharres:

“Nuk kemi festë që se lartësojmë edhe flamurin e Amerikës, sepse u jemi mirënjohes përjetësisht për aleancën dhe ndihmën historikish të pa kursyer për shqiptarët. Sot në ditën e pavarësisë së SHBA-ve, shqiptarët i rikujtojnë aleatit të tyre më të madh, se ndonëse disa krimba na janë lëshuar nga armiqët tanë të përbashkët, shqiptarët do të jenë gjithmonë, jo vetëm falënderues, por miq të përjetshëm të Amerikës. Gëzuar!”

OPINIONE