Bota

Azerbajxhani shkatërron sistemin raketor të Armenisë që sulmoi civilët në Barda

Ushtria e Azerbajxhanit shkatërroi sistemin raketor Smerch të Armenisë që sulmoi civilët në qytetin Barda.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit ka publikuar edhe pamjet e shkatërrimit të sistemit përmes të shtënave.

Sistemi është shkatërruar dje pasdite, tha ministria.

Ndryshe, 25 civilë humbën jetën dhe më shumë se 70 njerëz u plagosën në sulmet e ushtrisë armene në qytetin Barda, 60 kilometra fronti, me raketa Smerch me bomba thërrmuese, më 27-28 tetor./ AA