Shqiperia

Banorët e fshatrave në Korçë në protestë për ujin: Taksat i paguajmë, turp, ky që na vjen nuk pihet

Në Maliq të Korçës banorët e fshatit Orman dhe Rëmbec janë ngritur në protestë për ujin e pijshëm.

Mësohet se banorët kanë bllokuar rrugën kryesore të fshatit pasi deklarojnë se prej ditësh nuk kanë ujë.

“Turp që ende vuajmë nga uji i pijshëm. Ai që vjen nuk pihet. Prej kohësh nuk kemi ujë, ndërsa taksat i paguajmë,”- janë shprehur banorët./tpz

OPINIONE